نصب پانل گچی -کناف

نصب و اجرای پانل های گچی

نصب پانل های گچی و پیچ زنی آنها عملی ساده به نظر میرسد اما ممکن است شما را با چالش های زیادی مواجه کند، در این نوشته تصمیم گرفتیم نکاتی را برای نصب این پانل ها بررسی کنیم.

بازرسی محل نصب پانل

در اولین مرحله برای نصب پانل ها باید، سیم های برق، کابل ها، لوله و … که در محل مورد نظر وجود دارند را بررسی کنیم، تا بتوانیم زیرسازی های لازم را انجام دهیم.

مشخص کردن فواصل تیرچه ها

در این مرحله نیاز است که فواصل بین تیرچه ههای سقفی را که قرار است سقف روی آنها نصب شود را علامت گذاری کنید. اندازه گیری برای انجام این کار را با استفاده از تراز های لیزری انجام دهید.

نصب تایل ها روی سقف

در این پس از اینکه اندازه گیری ها را انجام داید، در این مرحله باید پانل ها یا تایل گچی را روی سقف نصب کنید، برای نگه داشتن صحیح آنها روی سقف میتوانید سازه ای T شکل با استفاده از تخته بسازید تا کارتان راحت تر شود.
نصب کردن تایل ها را از گوشه دیوار آغاز کنید، اگر گوشه های دیوار زاویه 90 درجه نداشته باشد، تایل ها را مانند گوشه ها زاویه دار کنید.

چسب کاری

برای متصل کردن پانل ها میتوانید از چسب های مخصوص استفاده نمایید، پس از چسب کاری 15 دقیقه صبر کنید تا کاملا چسب ها خشک شوند. توجه داشته باشید که پانل ها حتما باید به دیوار چسبیده باشند و هیچ گونه فاصله ای بین انها وجود نداشته باشد.

پیچ زدن

در این مرحله لازم است که صفحات گچبرگ را با استفاده پیچ پانل به لبه های سازه هایی که قبلا استفاده کرده اید پیچ کنید.این کار را با احتیاط انجام دهید به این دلیل که در صورتی که اینکار را به شکل صحیح انجام ندهید، ممکن است پانل یا بتونه ترک بخورد.
فاصله بین هر دو پیچ باید 18 سانتی متر باشد تا سازه استحکام کافی داشته باشد.

مشخص کردن محل چراغ های توکار

پیش از اینکه ردیف دوم پانل ها را نصب کنید، در صورتی که در آن محل ها نیاز به نصب چراغ و… است آن را با استفاده از یک کاتر برش بزنید تا بعدا با مشکل مواجه نشوید.

نصب ردیف های بعدی

پس از اینکه ردیف اول یعنی، پانل های گچی کنار دیوار را نصب کردید، به همین صورت ردیف های دیگر را نیز با احتیاط نصب نمایید.