تولید پانل های گچی پیش ساخته

مراحل تولید صفحات پیش ساخته گچی

برای تولید پلاستر سرد گچی یا صفحات گچی پیش ساخته، از فرایندهایی برای تولید صفحات پیش ساخته گچی استفاده میشود، به صورت کلی مراحل تولید این صفحات شامل: استخراج مواد خام، خرد کردن، آسیاب و پودر کردن مواد، سپس مخلوط کردن آنها با آب و جلوگیری از سخت شدن آنها است.

مراحل تولید پانل گچی از ابتدا

تولید پانل های گچی با استفاده از یک فرمولاسیون خاص و روی یک خط تولید پیوسته انجام میشود، پانل های روکش دار با فرمولاسیون خاصی تولید میشوند که گچ را در بین کاغذهای بسیار محکم قرار میدهند، این کاغذها باید از جنس قابل بازیافت باشند.

این پنل ها به طور معمول با عرض 1200 میلی متر و با طول 2000 تا 3000 میلیمتری و با ضخامت 5.9 تا 18 میلیمتر تولید میشوند.

صفحات گچی روکش دار

استخراج مواد خام و خرد کردن آنها

در مرحله استتخراج مواد خام برای تولید صفحات پیش ساخته گچی یا پانل های گچی، مواد اولیه خام استخراج میشوند و پس از خرد شدن و آسیاب شدن، تبدیل به مواد پودری شکلی میشوند.

مخلوط کردن مواد اولیه

پس از اینکه مواد اولیه برای تولید پانل ها خرد شدند و به شکل پودر در آمدند، آنها را با استفاده از آب و افزودنی های دیگر مخلوط میکنند. مخلوط اندود گچ مایع را را روی ورقه ای از کاغذ میریزند و سپس ورقه بالایی را روی آن قرار میدهند.

تحت فشار قرار دادن گچ مایع

در این مرحله، پنل های تولید شده را بین غلتک ها تحت فشار قرار میدهند. تا پلاستر برد تشکیل شود.
دلیل استفاده از کاغذ در تولید پلاستر ها، محافظت از هسته گچی و بهبود آن از نظر شیمایی و مکانیکی است.

خشک کردن پلاستر بردها در کوره

در این مرحله برای گرفتن رطوبت اضافی گچ آنها را در کوره خشک میکنند تا رطوبت اضافی آن حذف شود. زمانی که این بردها را معرض حرارت قرار میدهند، استحکام لایه های گچی هم افزایش پیدا میکند.

برای ساخت پانل ها، بیشتر حجم آنها مورد نظر است نه وزن آنها، یعنی بیشتر توجه بر این مسئله است که حتی در حجم بالا هم وزن پانل ها کم باشد.

به همین جهت گاهی برای تولید صفحات گچبرگ از گچ پوک شده استفاده میکنند. و پنل های ساخته شده با استفاده از گچ پودر شده دارای حجم بزرگتر اما وزن کمتری دارند.

برای دریافت قیمت میخ و چاشنی، تفنگ میخکوب و تایل گچی با شماره تماس های موجود در سایت تماس بگیرید.