سپری و نبشی سقف

نکاتی در مورد سپری و نبشی سقف

سپری یکی از سازه هایی است که در سقف های کاذب مورد استفاده قرار میگیرد، از این سازه ها به این دلیل استفاده میشود که، سقف کاذب این توانایی را داشته باشد که بتواند وزن تایل گچی بکار رفته در سقف کاذب را تحمل کند. سپری سقف در رنگ ها و طرح های مختلفی مانند: استیل، طلایی و نقره ای به فروش میرسند.

این سازه فواصل و شیارهای موجود در سقف کاذب را پر میکند و در طول های 1.20 و 60 تولید میشود، در هنگام خرید آنها باید به عدم تابیدگی، له شدگی و عدم تقارن را در آنها در نظر گرفت.

بعد از نصب این محصولات چه امکاناتی را در اختیار ما قرار می دهند؟

پس از اینکه از این سازه ها در سقف ها استفاده شد، میتوان وسایلی مانند: انواع لامپ های led و … را روی آنها نصب کرد بدون اینکه نگرانی ای برای زیرسازی و برق کشی وجود داشته باشد، به این دلیل که زیر سازی هایی مانند سیم کشی و نصب تاسیسات مستقیما پشت تایل ها پنهان خواهند ماند و فضایی مناسب جهت امور تاسیساتی انجام میشود.

دلیل نامگذاری سپری و نبشی

دلیل نامگذاری سپری و نبشی به دلیل شکل ظاهری و سطح مقطع آنها است. سپری ظاهری شبیه T دارد که به آن TBAR گفته میشود و نبشی به دلیل شکل ظاهری شبیه به L با LBAR شناخته میشود.
از سپری و نبشی و سایر پروفیل های سازه جهت پیاده سازی سقف کاذب، خرپا، ساختمان سازی و موارد صنعتی استفاده میشود. که در دونوع پرسی و فابریک در بازار به فروش میرسند، نوع پرسی از ورق فولادی و نوع فابریک به صورت مستقیم از فولاد و با عملیات نورد سرد ساخته شده است که مقاومت بالایی دارد.
همچنین از نظر ظاهری در انواع نبشی سوراخ دار، نبشی لقمه و.. در بازار به فروش میرسند.