معایب کناف در مقابل سایر متریال های رایج در کشور

 

همانطور که گفتیم کناف یکی از رایج ترین گچبرگ های موجود در بازار ایران است که استفاده های زیادی دارد و طراحان دکوراسیون و معماران برای پیاده سازی سقف و یا دیوار کاذب بسیار از آن استفاده میکنند. اما این سیستم در کنار مزایای بسیار زیادی که دارد، در مقابل سایر متریال های رایج در کشور مانند پانل باتیس و تایل گچی معایبی نیز دارد که در ادامه این نوشته آنها را بررسی میکنیم.

معایب کناف

به طور کلی متریال کناف در برابر آب مقاوم نیست، و نمیتوان از آنها در حمام، زیرزمین و مکان های مرطوب استفاده کرد، و در صورت استفاده آسیب خواهد دید به همین دلیل توصیه میشود برای پیاده سازی سقف و دیوار کاذب در مکان های مرطوب از تایل های پی وی سی استفاده شود.
یا میتوانید، کناف را با استفاده از یک پوشش فایبر گلاس بپوشانید تا در برابر آب و رطوبت مقاوم شود.
این متریال در برابر ضربات مقاوم نیست و در صورتی که مورد ضربه قرار بگیرد بسیار آسیب پذیر خواهد بود، و ممکن است مشکلاتی مانند، شکستن، سوراخ شدن و از بین رفتن شکل ظاهری آن اتفاق بیوفتد. اما این آسیب ها به سادگی قابل تعمیر شدن هستند.
در صورتی که این متریال توسط افراد متخصص نصب نشود ممکن است، پس از گذشت مدت زمان کوتاهی، با مشکل مواجه شده و نوار ها و مفاصل آن باز شوند، برای همین توصیه میکنیم که نصب این متریال را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید.
با وجود معایبی که از این متریال گفتیم اما در صورتی که این متریال را از فروشندگان معتبر خریداری نمایید و اقدامات مناسبی را برای نصب آنها در پیش بگیرید، احتمال خرابی آنها بسیار کم خواهد بود، اما با این حال شما میتوانید از متریال های دیگری نیز که مناسب محیط شما هستند استفاده کنید در مقاله انواع سقف کاذب برخی از انواع سقف ها را بررسی کرده ایم که با مطالعه ان میتوانید اطلاعات مفیدی کسب کرده و متریال مناسبی را انتخاب نمایید.