سقف کاذب پی وی سی

سقف کاذب pvc چیست

امروزه با پیشرفت تکنولوژی استفاده از مصالح جدید رواج زیادی پیدا کرده است، یکی از محصولاتی که بسیار مورد توجه قرار گرفته اند، محصولات پتروشیمی است، از انواع این محصولات میتوان به سقف های آی گلس، پی وی سی، دیوار پوش ها و کف پوش های پلاستیکی محتلف اشاره داشت که بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.
از سقف های پی وی سی بیشتر در مکان هایی که رطوبت بیشتری وجود دارد استفاده میشود، مکان هایی مانند: سرویس بهداشتی، آشپزخانه، استخر و… قیمت سقف کاذب پی وی سی بر اساس هر متر مربع اندازه گیری میشود.
در گذشته مرسوم ترین روش هایی که برای پیاده سازی سقف های کاذب استفاده میشد، استفاده از متریال هایی مانند: گچبرگ، چوب و رابیتس بود اما امروزه از متریال های جدید تری استفاده میشود که از جمله آنها میتوان به: آلومینیوم، مواد معدنی و پی وی سی اجرا کرد.
این سقف ها برای نصب باید به استفاده میخ به دیوار متصل شود، برای سهولت در اجرا میتوان با استفاده از تفنگ میخکوب با سرعت بالا میخ ها را استفاده کرد.

از چه سقف کاذبی در چه فضایی استفاده کنیم

همانطور که گفتیم انواع مختلفی از سقف کاذب وجود دارند، انتخاب سقف مناسب شما به نیاز شما بستگی دارد، مثلا آیا سقف را برای تزئین و بهبود دکوراسیون استفاده میکنید؟ میخواهید روی آن نور پردازی انجام شود؟ آیا سقف ذر فضایی لاکچری نصب میشود؟ آیا محیطی که قصد اجرای سقف در آن را دارید مرطوب است؟ با بررسی این موارد میتوانید سقف مورد نیاز خود را بیابید.

مزایای سقف پی وی سی

سقف های پی وی سی دارای مزیت های زیادی هستند که در ادامه آنها را بررسی میکنیم.

  •  با استفاده از این سقف ها دیگر نیازی به صرف هزینه های زیاد برای رنگ کردن سقف نیست.
  •  این سقف ها دارای عایق حرارتی هستند که از هدر رفتن دمای محیط جلوگیری میکنند که میتواند باعث صرفه جویی در مصرف انرژی شود.
  •  مهمترین مزیت تایل پی وی سی این است که ضد آب است و به راحتی میتوان با شست و شو آن را تمیز کرد، و یا در دیوار های محیط های مرطوب خانه نصب کرد.
  •  امکان اجرای نور پردازی
  •  مقاومت بالای سقف های پی وی سی هم یکی از مزایای آنها است.