سقف کاذب یکپارچه

سقف های کاذب یکپارچه

سقف های کاذب یکپارچه به سقف هایی میگویند که با ساختار سبکی و به صورت یکپارچه ساخته شده اند، این متریال را میتوان به جای سقف های کاذبی که با رابیتش و یا گچ ساخته شده است جایگزین کرد و امنیت خیلی بیشتری دارند.
سقف کاذب یکپارچه را میتوان با استفاده از پیچ پانل سقفی و یا میخ و چاشنی به سطح مورد نظر متصل نمود. این سطوح را میتوان به صورت یک لایه یا چند لایه نصب و استفاده کرد.

مزایا استفاده از سقف کاذب یکپارچه

1. سرعت اجرای بالا

به این دلیل که این سازه ها از ساختاری سبک و یکپارچه برخوردار هستند به همین دلیل نصبشان بسیار ساده است و سرعت بالایی دارد، همچنین برای نصب کردن آنها نیازی به کمک گرفتن از نیروی انسانی زیادی نیست. و میتوان در مدت زمان بسایر کمی آنها را نصب کرد. و سطح سیار وسیعی را پشش داد.
این سقف ها در مقایسه با سایر سقف ها که با استفاده از گچ و مصالح دیگر پوشانده شده اند و باید صبر کرد. تا کاملا خشک شوند تا یتوان آنها رنگ امیزی کرد، پس از بتونه کار و پس از خشک شدن بتونه هایشان قابل رنگ کردن هستند، که این هم یکی ازعواملی است که در کاهش سرعت اجرای آنها بسیار تاثیر دارد.

2- سهولت نصب

سازه های خشک مانند سقف کاذب را میتوانید از فروشگاه های مصالح فروشی تهیه کنید و با دستورالعمل های ساده ای که برای نصبشان وجود دارد میتوانید خیلی سریع آنها را نصب نمایید. اگر خودتان برای نصب کردن این سازه ها توانایی لازم را داشته باشید میتوانید آنها را نصب نمایید و صد در صد بسیار ساده تر از نصب سایر سازه ها است.

3- نیاز به مصالح کمتر

از دیگر مزیت های این سازه ها عدم نیاز به مصالح زیاد است، همچنین این مصالح دور ریز خیلی کمی دارند و بدون نیاز به نیروی انسانی با هزینه پایین قابل نصب اند.

4- مقاومت بالا در برابر زلزله

سازه های سبک مانند سقف کاذب یک پارچه در برابر زلزله در مقایسه با سایر سازه ها از خود مقاومت بالاتری نشان میدهد و پایداری بیشتری دارد. این سازه ها مقاومت بالایی در برابر زلزله های بزرگتر از 5 ریشتر دارند.

5- انعطاف پذیری بالا در طراحی

به این دلیل که این سازه ها از متریال های مختلفی مانند تایل گچی، گچبرگ و… ساخته شده است، پس قابلیت نصب کردن سقف های دکوراتیو را دارد، و خود این سازه هم دارای انواع مختلفی است که به شکل های مختلفی در بازار یافت میشود و طراحانی که قصد پیاده سازی سقف با آنها را دارند دستشان برای اینکار بسیار باز است و در مقایسه با متریال های سنتی میتوانند طراحی های بهتری را انجام دهند.