مقاوم سازی ساختمان در برابر زلزله

ساخت و ساز مقاوم در برابر زلزله

یکی از اقدامات مهمی که در تمام دنیا و کشور هایی که در مناطق زلزله خیز وافع شده اند انجام میشود، مقاوم سازی ساختمان در برابر زلزله است.

یکی از اقداماتی که برای مقاوم سازی ساختمان در برابر زلزله انجام میشود استفاده از کناف یا دیوار کاذب است که با سبک سازی بنا، باعث افزایش ایمنی آن در برابر زلزله میشود. در این مقاله مقاوم سازی بنا با استفاده از انواع پانل های گچی را بررسی خواهیم کرد.

زلزله یکی از بلایای طبیعی است که در تمام دنیا شاهد وقوع آن هستیم، و تنها کاری که میتوان برای جلوگیری از خطرات آن انجام داد، بهبود کیفیت ساختمان یا مقاوم سازی ساختمان است.

هر چند زیر سازی و ساخت بنا با استفاده از اسکلت های مقاوم باعث کاهش خسارت های ناشی از زلزله های شدید و با ریشتر بالا میشود، اما زلزله هایی هم هستند که به دلیل شدت پایین تر خسارت کمتری برجای میگذارند، اگر خانه شما در مناطق زلزله خیز قرار گرفته است حتما این مقاله را مطالعه نمایید.

سبک سازی ساختمان با استفاده از پانل های گچی

همانطور که میدانید، محصولاتی مانند: تایل گچی، گچبرگ و کناف از متریال های سبک است که در مقایسه با سایر سازه ها باعث افزایش مقاومت سازه میشود.

استفاده از این متریال ها باعث میشود که عمر مفید بنا به اندازه خیلی زیادی افزایش پیدا کند. البته استفاده از متریال های با کیفیت و درجه یک مانند کناف یا پانل باتیس هم نقش مهمی در این کار دارد.

شرکت هایی مانند شرکت کناف و یا باتیس از شرکت های معتبری هستند که طراحان دکوراسیون و معماران از محصولات آنها به دلیل کیفیت بالا، و ظاهر زیبایی که دارند استفاده میکنند، استفاده از این محصولات علاوه بر ظاهر زیبایی که به ساختمان شما خواهد بخشید، باعث افزایش ایمنی آن در برابر آتش سوزی، زلزله و رطوبت نیز خواهد شد. برای خرید این متریال ها به صفحه محصولات مراجعه نمایید.