پانل های گچی

انواع پانل های گچی

پانل های گچی در انواع مختلفی موجود هستند، اما ویژگی های مشترک این پانل ها دارای هسته گچی هستند که در ضخامت های مختلفی و با پوشش های مختلفی پوشانده شده اند.

پانل های گچی یا گچبرگ ها در انواع مختلفی مانند کناف، پانل باتیس و تایل گچی در بازار موجود هستند، این صفحات گچی شامل موراد زیر هستند.

• پانل های عایق رطوبت یا MR
• پانل های ساده یا RG
• پانل های مقاوم در برابر آتش سوزی یا FR
• پانل گچی عایق رطوبت و آتش سوزی

در ادامه خصوصیات این پانل ها را بررسی میکنیم، در ادامه این نوشته با ما همراه باشید.

پانل ساده یا RG

از پانل های گچی یا گچ برگ ها برای ساخت ساز های خشک و ساخت دیوارها و سقف های کاذب استفاده میشود،از پانل های RG برای ساخت سازه ها در مکان های خشک و دور از آتش سوزی و.. استفاده میشود. رنگ این نوع کرم رنگ است.

پانل مقاوم برابر رطوبت

پانل های MR در مکان هایی که رطوبت وجود داشته باشد، مانند شهرهای مرطوب و یا مکان های مرطوب در خانه مانند سرویس های بهداشتی و یا آشپرخانه ها مورد استفاده از قرار میگیرند. رنگ این پانل ها سبز رنگ است و در دربرابر رطوبت مقاوم هستند.

پانل مقاوم در برابر آتش

پانل های FR نیز صفحات گچی هستند که در هسته شان از الیاف شیشه استفاده شده، به همین دلیل این صفحات در فضاهایی که حساسیت در برابر آتش در آنها بالا است به کار گرفته میشود. این پانل ها دارای رنگ قرمز و صورتی هستند.

پانل مقاوم در برابر آتش و رطوبت

پانل های FM کار هردو پانل fr و mr را انجام میدهد و مقاومت بالایی در برابر حرارت و رطوبت دارد. در مکان هایی که هم مرطوب هستند و حساسیت در برابر حریق وجود داشته باشد، از این پانل استفاده میکنند. این پانل ها دارای روکش سبز رنگ هستند و در کاربردهای زیادی دارند.

در این نوشته با انواع پانل های گچی آشنا شدیم، برای اطلاعات بیشتر و یا خرید محصولات میتوانید با شماره تماس های موجود در سایت تماس بگیرید.