کاربرد میخ و چاشنی

کاربرد میخ و چاشنی

کاربرد میخ و چاشنی سبب شده که ما استفاده از این محصولات را در صنایع مختلف مشاهده کنیم. با استفاده از انواع این محصولات به راحتی می توان اتصال های متعدد و بادوامی را ایجاد کرد. انواع این محصولات توسط شرکت های مختلفی تولید می شوند و در اختیار متقاضیان قرار می گیرند. برای ساخت انواع این میخ و چاشنی ها از بهترین تجهیزات و پیشرفته ترین فناوری استفاده می شود. اما برای بهره گیری هر چه بیشتر از این محصول باید نوع مناسب آن را برای کاربرد مد نظر خود را انتخاب کنید. با ما همراه باشید تا درباره کاربردهای این محصولات که تاکنون از آن ها بی خبر بوده اید چه اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

نحوه استفاده از میخ و چاشنی

اگر قصد بهره گیری از کاربرد میخ و چاشنی را دارید به ابزار اولیه ای به نام تفنگ میخکوب نیاز خواهید داشت.  تفنگ های میخکوبی انواع مختلفی دارند که می توانید هر کدام را متناسب با شرایط مالی و کاری خود انتخاب کنید. این محصول در ساخت و ساز برای اتصال مواد به لایه ‌های سخت مانند فولاد و بتن استفاده می ‌شود. این فناوری  به عنوان بست مستقیم یا بست انفجاری شناخته می شود.

با انفجار کنترل شده یک چاشنی کوچک پیشران شیمیایی، شبیه به فرآیندی که یک سلاح گرم را تخلیه می کند، تفنگ میخکوبی نیرو می گیرد. این محصولات اغلب به دلیل سرعت عمل آن ها در مقایسه با سایر فرآیندها مانند سوراخ کاری و سپس نصب یک بست رزوه ای مورد تقاضا و محبوب هستند. آن ها را می توان به راحتی در مکان های باریک یا نامناسب مانند نصب گیره های تعلیق فولادی در سقف بتنی بالای سر استفاده کرد.

ویژگی های تفنگ میخکوب برای استفاده از میخ و چاشنی

میخ و چاشنی عملاً بدون تفنگ میخکوب بلااستفاده هستند پس برای بهره گیری از کاربرد میخ و چاشنی به تفنگ میخکوب نیاز خواهید داشت. اکنون ویژگی های مهم این نوع تفنگ ها را با میخ و چاشنی ذکر خواهیم کرد. هنگامی که یک چاشنی در چاک ساختمانی تفنگ مشتعل می شود، پیستون کار فعال می شود. اصل عملکرد مدل های پودری تفنگ میخکوب از بسیاری جهات شبیه به کارکرد سلاح گرم است.

نیروی ضربه ای که اتصال دهنده ها به پایه رانده می شوند به قدرت کارتریج بستگی دارد. این مواد مصرفی در کالیبرهای مختلف تولید می شوند. هر یک از آن ها با رنگ ویژه خود مشخص شده است. همچنین قدرت شلیک به قدرت اگزوز بستگی دارد. فردی که با تفنگ کار می کند می تواند خروجی گازهای سوزان را تنظیم کند. استفاده از میخ های رولپلاک برای تفنگ نصب امکان اتصال بست ها را به سطوح سخت می دهد، بنابراین بسیاری از صنعتگران نیازی به استفاده از تجهیزات مختلف دیگر ندارند.

مزایای تفنگ میخکوب پودری

معمولاً از میخکوب های پودری برای بهره مندی از کاربرد میخ و چاشنی در صنایع مختلف بیشتر استفاده می شود. میخکوب پودری می توانند در دو حالت نیمه اتوماتیک و اتوماتیک کار کنند. هر یک از آن ها دارای سرعت تغذیه ناخن هستند و استاد می تواند عملکرد ابزار را تنظیم کند.

 • نیروی ضربه بالا (300 تا 550 ژول) به ابزار اجازه می دهد تا برای نصب مستقیم استفاده شود.
 • استقلال و تحرک. هیچ سیم، کمپرسور شیلنگ، باتری در طراحی وجود ندارد.
 • مدل های خارجی با وزن کم مشخص می شوند.
 • ابعاد فشرده
 • انواع مختلفی از میخ و چاشنی برای استفاده آن ها استفاده در دسترس است.
 • تفنگ های میخکوبی پودری قدرت ضربه بالایی دارند.

عملکرد میخ و چاشنی در تفنگ میخکوب

هر یک از تفنگ های میخکوب با توجه به ساختار خود عملکرد ویژه ای دارند. ابزارهایی که با پودر فعال می شوند توسط کارتریج های کوچک مواد منفجره تغذیه خواهند شد. وقتی پین شلیک به یک پرایمر برخورد می کند، یک بار انفجاری حساس در پایه کارتریج فعال می شود. پرایمر بار اصلی پودر را مشتعل می کند که به سرعت می سوزد. گازهای داغ آزاد شده توسط سوزاندن پیشرانه به سرعت در داخل کارتریج فشار ایجاد می کند، که مستقیماً روی سر بست یا روی پیستون فشار می آورد و بست را از دهانه خارج می کند.

با این عملکرد تفنگ میخکوب می توان از کاربرد میخ و چاشنی بهره مند شد. ابزارهای پودری در انواع پر سرعت و کم سرعت وجود دارند. در ابزارهای پر سرعت، شارژ پیشرانه در فرآیندی شبیه به اسلحه گرم، مستقیماً روی بست عمل می کند. ابزارهایی که سرعت پایینی دارند معمولاً یک پیستون را به محفظه خود وارد خواهند کرد. پیشرانه روی پیستون عمل می کند و سپس بست را به داخل زیرلایه هدایت خواهد کرد. پیستون مشابه پیچ تپانچه پیچ در بند است.

در صورتی که سرعت تست بست از 100 متر بر ثانیه بیشتر نباشد ابزاری با سرعت کم در نظر گرفته می شود. ابزارهای پر سرعت ممکن است در کشور ساخته یا فروخته شوند.  با این حال، برخی از آن ها که سال ها پیش ساخته شده اند، هنوز در صنایع کشتی سازی و فولاد استفاده می شوند. میخ مورد استفاده تفنگ میخکوب از فولاد مخصوص عملیات حرارتی ساخته شده اند. میخ های معمولی برای این کاربرد ناامن هستند. برای همین امر اتصال دهنده های تخصصی زیادی برای کاربردهای خاص در صنایع ساختمانی و تولیدی طراحی شده اند.

کاربرد میخ و چاشنی بتن که باید بدانید

میخ و چاشنی کاربرد های مختلفی دارند که شاید تاکنون از آن ها اطلاعی نداشته اید. با توجه به اینکه این کاربرد ها بسیار زیاد هستند به بارز ترین آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • چنین میخ هایی به سطح مواد بسته شده آسیب نمی رسانند. آن ها برای اتصال سازه های چوبی و ورق فلزی نازک (به عنوان مثال، مواد سقف) استفاده می شوند. آن ها در طول و قطر متفاوت هستند.
 • این محصولات برای مواد سقف مانند تخته سنگ و سایر مواد سقف کار می کنند.
 • برای مونتاژ پالت های یورو، ظروف و همچنین برای کفپوش ها مناسب است.
 • برای نصب سریع سازه های فلزی به پایه های جامد (به عنوان مثال آجر، بتن، سنگ طبیعی) استفاده می شود.
 • می توان از این محصولات در صنایع مختلفی مانند کشتی سازی، ساختمان سازی و غیره بیشترین بهره را برد.

انواع چاشنی که می توانید آن ها را تهیه کنید

کارتریج های نواری برای تفنگ میخکوبی وجود دارد که برای بهره گیری از کاربرد میخ و چاشنی ساخته شده اند. تفنگ میخکوب توسط کارتریج های خالی اسلحه گرم با طراحی خاص تغذیه می شوند که به طور کلی “چاشنی”، “تقویت کننده”، “گرد” یا “شارژ” نامیده می شوند. این شارژها ممکن است به صورت دستی (تک شات)، یا تولید و توزیع بر روی یک نوار حامل پلاستیکی باشند. معمولاً در دو نوع برنجی و نیکلی تولید می شوند که هر کدام دارای کد گذاری رنگی خاصی هستند. اکنون هر یک را به طور مختصر بررسی خواهیم کرد تا بیشتر با آن ها آشنا شوید.

در روکش های برنجی رنگ:

کد گذاری رنگ.                                      سرعت

خاکستری                                          315 فوت بر ثانیه (96 متر بر ثانیه)

رنگ قهوه ای                                   385 فوت بر ثانیه (117 متر بر ثانیه)

سبز                                              490 فوت بر ثانیه (150 متر بر ثانیه)

رنگ زرد                                       575 فوت بر ثانیه (175 متر بر ثانیه)

قرمز                                            675 فوت بر ثانیه (206 متر بر ثانیه)

رنگ بنفش                                      755 فوت بر ثانیه (230 متر بر ثانیه)

در روکش های نیکل نقره ای رنگ:

کد گذاری رنگ                                          سرعت

خاکستری                                        845 فوت بر ثانیه (258 متر بر ثانیه)

رنگ قهوه ای                                 935 فوت بر ثانیه (285 متر بر ثانیه)

سبز                                            1025 فوت بر ثانیه (312 متر بر ثانیه)

رنگ زرد                                     1115 فوت بر ثانیه (340 متر بر ثانیه)

قرمز                                          1205 فوت بر ثانیه (367 متر بر ثانیه)

رنگ بنفش                                    1295 فوت بر ثانیه (395 متر بر ثانیه)

سه نوع چاشنی کاربردی یا رنگ تک شات که معمولاً به عموم مردم فروخته می شود قهوه ای، سبز و زرد در روکش های برنجی رنگ هستند. اما همه ابزارهایی که با پودر فعال می شوند برای چاشنی هایی با ظرفیت بالا رتبه بندی نمی شوند. برای مثال قوی ترین چاشنی نیکل-بنفش با سرعت 395 متر بر ثانیه است. این محصول باید حتما در تفنگ میخکوبی استفاده شود که ظرفیت آن را داشته باشد. بر همین اساس برای برخورداری از مزایای کاربرد میخ و چاشنی باید آن را به صورت مناسب انتخاب کنید.

مزایای استفاده از میخ و چاشنی

کاربرد میخ و چاشنی بسیار گسترده و متنوع است. علاوه براین امر این محصولات دارای تعدادی ویژگی هستند که نسبت به سایر روش های ایجاد اتصالات برتری دارند.

سرعت نصب

به لطف فناوری تفنگ میخکوبی یا میخکوب، می توان کیفیت و بهره وری را تا حد زیادی افزایش داد. هنگام استفاده از تفنگ میخکوبی، یک لحظه طول می کشد تا ماشه را بکشید و بست را به داخل مواد بکشید. بر همین مبنا شما می توانید در پروژه های بزرگ که نیاز به افزایش سرعت اتمام کار دارید از این کاربرد میخ و چاشنی بیشترین بهره را ببرید. شاید ابتدا در ذهن شما اینگونه تداعی شده باشد که تاثیری بر سرعت اتمام کارها ندارد اما در عمل حتما آن را مشاهده خواهید کرد.

حفاظت در برابر خوردگی

روی میخ هایی که در میخکوب استفاده می کنیم، می توانید یک لایه نازک از یک پوشش زرد رنگ را مشاهده کنید. این یک روان کننده چسبناک ویژه است که هنگام چکش کاری از سطح میله محافظت می کند. پس این محصولات مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارند و همین ویژگی منجر شده بتوان از کاربرد میخ و چاشنی در صنایع مختلف استفاده کرد.

قابلیت اطمینان ناخن

ماده ای که برای ساختن میخ استفاده می شود با موادی که برای پیچ ها و دیگر محصولات استفاده خواهد شد متفاوت است. اگرچه، درک این نکته مهم است که هر دو از فلز ساخته شده اند. یک تفاوت مهم بین مواد، درجه متفاوت کشسانی است. میخ ها از موادی ساخته شده اند که انعطاف پذیری بیشتری دارند، که به ناخن اجازه می دهد تا ساختار را تا زمانی که کاملا خم شده و قطعه شکسته شود، نگه دارد.

حفظ الوار

محصولات قدیمی که برای ایجاد اتصال استفاده می شده اند ترک های بیشتری را ایجاد می کرده اند. بر خلاف آن ها، میخ ها با “احتیاط بیشتری” وارد مواد می شوند. این امر به شدت بر کیفیت سازه برپا شده و دوام آن تأثیر می گذارد و همچنین از ایجاد ترک جلوگیری می کند. بر همین مبنا با اطمینان خاطر بیشتری می توانید از آن ها در سازه های مختلف استفاده کنید.

قیمت گذاری میخ و چاشنی

متقاضیان در هر حوزه و کسب و کاری متناسب با کاربرد میخ و چاشنی باید این محصولات را خریداری کنند. یقیناً یک خریدار و چندین فاکتور را برای تهیه این محصولات در نظر خواهد گرفت. بی ‌شک هزینه تهیه میخ و چاشنی یکی از این فاکتورها برای هر خریداری به حساب می آید. بر همین مبنا متقاضیان در صدد هستند که قبل از تهیه این محصول از قیمت خرید آن مطلع شوند. با این حال موارد مختلفی وجود دارند که می توانند در هزینه تهیه میخ و چاشنی تاثیر بگذارند.

بر همین اساس نمی ‌توان یک قیمت ثابت برای تهیه این محصولات در نظر گرفت. اما یک راهکار اساسی این است که عوامل موثر در قیمت را بشناسید با توجه به آن ها هزینه خرید را تخمین بزنید. برند سازنده میخ و چاشنی یکی از این موارد به حساب می ‌آید که حتی در کاربرد میخ و چاشنی به صورت بهتر نیز موثر است. بعضی شرکت ها این محصولات را با کیفیت فوق العاده بالا تولید می کنند. به نسبت کیفیت آن ها به قیمت بیشتری میخ و چاشنی را به فروش می رسانند.

در واقع شرکت سازنده یکی از عوامل داخلی موثر در قیمت به حساب می‌ آید که با توجه به تجهیزات ساخت مواد اولیه استفاده شده قیمت این محصول را تعیین می کند. نوسانات ارزی جزو عوامل خارجی تاثیر گذار در قیمت است که متقاضیان برای خرید بهتر باید آن را در نظر داشته باشند. اما به طور کلی اگر انواع این محصولات را بدون واسطه تهیه کنید قیمت کمتری را برای خرید آن ها می پردازید.

چرا باید میخ و چاشنی را به صورت آنلاین تهیه کنید؟

خرید آنلاین مزایای زیادی برای مشتریان این محصولات دارد که می خواهند بر اساس کاربرد میخ و چاشنی آن ها را  خریداری کنند. به همین دلیل است که امروزه افراد بیشتری ترجیح می دهند به جای مراجعه به فروشگاه های سنتی، خرید خود را به صورت آنلاین انجام دهند. از این نظر، مهم است که دلایلی را که خریدار آنلاین را هدایت می کند، بدانید تا محصولات را آنلاین تهیه کنید.

راحتی

حتی در نیمه شب می توانید خرید کنید و لازم نیست در یک صف منتظر بمانید. اگر مشغله زیادی دارید با خرید آنلاین در چند دقیقه می توانید خرید این محصولات را متناسب با کاربرد میخ و چاشنی  انجام دهید. علاوه بر این می توانید در زمان صرفه جویی کنید و از شلوغی دوری کنید. فروشگاه های آنلاین به شما این فرصت را می دهند که در کل هفت روز هفته به صورت 24 ساعت خرید کنید.

بهترین قیمت ها

شما می توانید معاملات خوب و قیمت های بهتر را در فروشگاه های آنلاین دریافت کنید، زیرا محصولات را مستقیماً از سازنده یا فروشنده دریافت می کنید. با کاهش زنجیره توزیع آن ها می توانند قیمت های بهتری ارائه دهند. علاوه بر این، بسیاری از فروشگاه های آنلاین کوپن های تخفیف و تخفیف ارائه می دهند. اگر شما حتی قصد تهیه این محصولات به صورت عمده را داشته باشید باز می توانید از تخفیف های ویژه استفاده کنید.

 تنوع

هنگام خرید آنلاین می توانید برندها و محصولات مختلف را از فروشندگان مختلف در یک مکان دریافت کنید. به عنوان مثال، شما می توانید آخرین پیچ و چاشنی را که با روندهای فناوری مدرن تولید شده اند را تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهید. همین امر سبب شده بتوانید با توجه به کاربرد میخ و چاشنی محصول مد نظر خود را تهیه کنید. پس در خرید آنلاین محدودیتی برای انتخاب نوع و شرکت سازنده این محصولات وجود نخواهد داشت.

موانع جغرافیایی را از بین ببرید

می توانید از فروشندگان سایر نقاط  کشور خرید کنید. این فروشگاه ها طیف وسیع تری از رنگ ها و اندازه ها را نسبت به آنچه در منطقه خود پیدا می کنید ارائه می دهند. اگر محصول مورد نیاز شما موجود نیست، می توانید در فروشگاه دیگری، به صورت آنلاین، جایی که محصول موجود است، جستجو کنید. بر همین مبنا حتما می توانید به نسبت کسب و کاری که دارید و کاربرد میخ و چاشنی آن ها را با بهترین کیفیت و بدون مانع بخرید.

سخن پایانی

شما متناسب با نیاز خود می توانید از انواع میخ و چاشنی برای امور مختلف بهره بگیرید. کاربرد میخ و چاشنی بسیار وابسته است و به شما این امکان را می دهد در حوزه مد نظر خود از آن استفاده کنید. انواع این محصولات توسط برندهای مختلفی در داخل و خارج از کشور تولید می شوند. تولیدات هر کدام از این برندها دارای درجه کیفی به خصوصی هستند.  برای بهره هر چه بیشتر از این محصولات توصیه می شود که بهترین آن را انتخاب کنید. ما بهترین نوع میخ و چاشنی را در اختیار متقاضیان خود قرار می دهیم. اگر قصد خرید این محصولات با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را دارید می توانید از ما خرید کنید.

 1. چه عواملی در قیمت خرید میخ و چاشنی نقش دارند؟ شرکت سازنده، نوسانات بازار و مرکز عرضه کننده از جمله عوامل دخیل در قیمت این محصولات هستند.
 2. چرا باید میخ و چاشنی را باید به صورت آنلاین تهیه کنید؟ فروشگاه های آنلاین این محصولات را با بهترین قیمت و تنوع بالایی به فروش می رسانند.
 3. چگونه می توان از کاربرد میخ و چاشنی بهره مند شد؟ برای استفاده از این محصولات حتما به ابزار اصلی به نام تفنگ میخکوب نیاز خواهید داشت.
 4. نیروی محرکه تفنگ میخکوب از کجا تامین می شود؟ نیروی لازم برای شلیک تفنگ از چاشنی تامین خواهد شد.
 5. کاربرد میخ چاشنی در کجا مشاهده می شود؟ این محصولات در صنایع مختلف مانند کشتی سازی، ساختمان سازی، کناف، گچ تخته و غیره کارایی دارند.