تایل گچی

تایل گچی به نوع خاصی از تایل ها گفته میشود که بیشتر برای اجرای دیوار کاذب و ساخت سقف کاذب به کار میرود. به این دلیل که بتوان تایل ها را در مکان هایی که دارای رطوبت هستند استفاده کرد روی آنها را با روکش آلومینیومی میپوشانند و یا از روکش PVC استفاده میکنند. همانطور که از نام این محصول مشخص است، ماده اولیه ساخت آن گچ است.

مزایا استفاده از تایل گچی

استفاده از تایل های گچی در مقایسه با سایر متریال های ساختمانی مزایای زیادی دارد که به شرح زیر هستند:
– امکان نصب بسیار ساده
– عایق صدا و جلوگیری از خروج صدا
– تنوع رنگ و طرح پوشش
– امکان استفاده از فضا بلافاصله پس از نصب

 

تایل گچی آکوستیک

تایل گچی آکوستیک به نوع خاصی از تایل های گچی گفته میشود این تایل ها معمولا به صورت مشبک تولید میشوند.و پشت آنها با استفاده از پشم شیشه پر میشود که به این دلیل که روی آنها سوراخ تعبیه شده است که وظیفه جذب صدا را برعهده دارد و به این شکل از خروج صدا جلوگیری میکند. تایل های اکوستیک معمولا دارای ظاهر زیبایی هستند و طرح های مشبک آنها معمولا به شکل منطک و نامنظم و یا مربعی است که ظاهر زیبایی به آنها بخشیده است.
 

تایل گچی سقفی

از این نوع تایل معمولا برای پیاده سازی سقف ها استفاده میشود، از این محصول معمولا برای استتار چشم انداز نامناسب و مشکلات ظاهری که در سقف وجود دارد استفاده میشود.
تایل های سقفی در انواع مختلفی در بازار موجود هستند، اما مدل های تخم مرغی و ساده از محبوبیت بیشتر برخوردار است.
تایل سقفی با پوشش آلومینیومی و یا پوشش pvc عرضه میشود، انواع پوشش دار خاصیت عایق صدا، رطوبت و حرارت را دارند، همچنین احتمال شکستن و خراش برداشتن انها در مقابل ضربه بسیار کم است.
 

انواع طرح های تایل گچی

تایل گچی در طرح ها، رنگ ها و مدل های مختلفی در بازار وجود دارد. در ادامه این نوشته انواع تایل های موجود در بازار را برای شم معرفی خواهیم کرد، در ادامه با ما همراه باشید.
 

تایل‌های گچی ساده

این تایل ها به صورت ساده و با روکش یا بدون روکش تولید و عرضه میشوند، تایل ساده فاقد سوراخ و خاصیت جذب کردن صوت را ندارد. این تایل ها با روکش های رنگی یا به صورت ساده و سفید و بدون روکش در بازار موجود هستند.
 

تایل‌های رنگ شده

این نوع هم مانند تایل ساده است اما با استفاده آکرلیک سفید و ضد باکتری رنگ شده است، نصب این سازه در سقف کاذب و دیوار کاذب از رشد میکروارگانیسم ها ها و میکروب ها در محیط جلوگیری میکند، و از نظر هزینه گزینه ای مناسب برای ساخت سقف های کاذب شبکه ای محسوب میشود.
 

تایل‌های طرحدار و روکش PVC

این نوع تایل دارای روکش pvc طرح دار هستند که در چند طرح مختلف تولید میشوند، برخی از انواع این تایل ها از یک پوشش آلومینیومی در پشتشان هم برخوردار هستند.
از مزایا استفاده از این تایل ها میتوان به طرح های زیبای آنها و عدم نیاز به رنگ آمیزی اشاره داشت.
 

تایل‌های روکش آلومینیوم

این نوع تایل ها را در مکان هایی رطوبت زیادی دارند و یا قرار است تاسیسات از و لوله کشی ها از زیر آنها عبور کند، این نوع تایل گچی در مقایسه با سایر انواع این محصول دارای پایداری بیشتری هستند.
 

تایل‌های فلزی

این نوع تایل ها دارای روکش آلومینیومی با فلیس مشکی هستند، برای نصب این محصول باید از سپری استفاده کنید، روی این محصول سوراخ های دایره ای شکل وجود دارد.
 

تایل‌های پوشالی

از این محصول در مکان هایی که استحکام در برابر ضربات مکانیکی مهم باشد استفاده میشود، این محصول دارای قابیت رنگ پذیری بالا و جذب صوت خیلی خوبی است و در فضاهای ورزشی، آمفی تئاتر ها و استخر ها بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.
 

محصولات تایل گچی